• Poradnia P-P online

• Powstanie poradni on-line – www.zawszejestjakieswyjscie.pl
          Poradnia łącząca użytkowników poszukujących pomocy - psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej etc. z instytucjami/specjalistami, którzy taką pomoc zapewniają.
          2. Powstanie poradni on-line ma na celu zwiększenie:
          2.1. Dostępności i skrócenie czasu do uzyskania specjalistycznej pomocy psycholo-gicznej dla uczniów/wychowanków, kadry pedagogicznej i rodziców poprzez on-line tj. video czat/czat;
          2.2. Wiedzy poprzez udostępnienie szerokiej bazy materiałów z obszaru kryzysu psychicznego, problemów emocjonalnych, zaburzeń psychicznych, problemów samobójstw, uzależnień i przemocy;
          2.3. Współpracy międzysektorowej pomiędzy: resortami, szkołami, różnymi instytu-cjami i organizacjami, w tym z zakresu świadczonej pomocy psychologicznej, ochrony zdrowia i środowiskowego wsparcia
          2.4. Informacji o podmiotach świadczących pomoc poprzez interaktywną mapę Polski w podziale na województwa i profile instytucji.
          3. Informacje szczegółowe dotyczące Modułów poradni:
          3.1. Profile instytucji/specjalistów
          Poradnia on-line umożliwia zaproszenie do współpracy różnych podmiotów, których zada-niem jest udzielanie wsparcia i pomocy on-line co zapewni współpracę międzysektorową.
          Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line Zawsze Jest Jakieś wyjście należy wejść na stronę https://zawszejestjakieswyjcie.pl , przejść do zakładki „zarejestruj się”, następnie wybrać opcję „Instytucja” i założyć profil , podając swoje dane formalne, krótką informację o profilu swojej działalności oraz kadrze merytorycznej.

Poradnia_online.pdf