• Konkursy

• 23.09.2019

Konkurs 5-CIU PYTAŃ

Zabawa polegająca na udzieleniu prawidłowych odpowiedzina pięć pytań konkursowych.

Pytania dotyczą różnych dziedzin wiedzy.

Odpowiedzi na podpisanych kartkach przynosicie do biblioteki szkolnej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII.

Początek konkursu: październik 2019.

Niebawem pierwsze pytania, które będą pojawiać się na stronie internetowej szkoły oraz gazetce przy bibliotece szkolnej.

• 24.09.2019

„Mój przyjaciel MIŚ” dla dzieci klas 0- III

Od 2002 roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś stał się jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny

„Mój przyjaciel MIŚ” dla dzieci klas 0- III

Cele konkursu:

• przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia,
            • inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich,
            • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
            • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,
            • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
            • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

Wymogi dotyczące prac:

• Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
            • Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.).
            • Format prac jest dowolny.
            • Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci.
            • Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę.
            • Każda praca musi być podpisana– na odwrocie pracy (imię i nazwisko autora pracy, wiek)

Termin składania prac

Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 18 listopada 2019 r.