• Kangur 2023

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznym konkursie matematycznym Kangur. Konkurs ten jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Celem Kangura jest zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności matematycznych oraz promowanie matematyki jako ciekawej i wartościowej dziedziny.

Tegoroczni uczestnicy pod okiem Pani Barbary Pełczyńskiej, przygotowywali się do konkursu przez kilka tygodni, pracując nad zadaniami z poprzednich edycji Kangura oraz rozwiązywaniem innych trudnych problemów matematycznych. W dniu konkursu, uczniowie podejmowali się rozwiązywania od 21 do 30 zadań matematycznych różnego stopnia trudności.

Wyniki konkursu będą ogłoszone wkrótce, ale bez względu na to, jak wypadli nasi uczniowie, należy docenić ich zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do Kangura. Takie konkursy nie tylko rozwijają umiejętności matematyczne, ale także uczą myślenia analitycznego, logicznego rozumowania oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyniesie naszym uczniom wiele satysfakcji oraz pozytywnie wpłynie na ich dalszy rozwój matematyczny.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!