Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
ZAKĄTEK RADOŚCI
Życzenia dla Was!!!
Bezpieczne Wakacje!
Szczepienie - dzieci powyżej 12 lat
Szanowni Państwo – Rodzice uczniów w wieku powyżej 12 lat!
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało materiały informacyjne na temat szczepień dzieci, które ukończyły 12 lat – materiały te przekazuję Państwu w załączeniu ( są to m.in. rekomendacje MEiN dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia)
Przypominam, że od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Proces szczepienia, który się tam odbywa obejmuje: zgodę rodzica, wypełnienie kwestionariusza, kwalifikację lekarza i szczepienie.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu:
I tydzień września (1.09. – 5.09) – tydzień informacyjny (lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym)
II tydzień września (6.09 – 12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia (zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci)
III tydzień września (13.09 – 19.09) – tydzień szczepień.
Zachęcam do wnikliwej lektury przekazywanych materiałów i zaszczepienia dzieci.
Z poważaniem i życzeniami zdrowia
Alicja Górecka – Dyrektor Szkoły
Harmonogram zajęć w systemie hybrydowym
PCPR
Dokumenty zgłoszeniowe można pobrać u pedagoga szkolnego oraz u pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Numer kontaktowy do pracowników PCPR: 052 559 19 96
Komunikat
Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia
Informujemy, że 27 kwietnia 2021 r. odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.
Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.
Konsultacje dla woj. kujawsko-pomorskiego rozpoczną się 27 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://liblink.pl/OWIFqdLUk9 Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 26 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.
Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://liblink.pl/7utINUMCdC Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia.
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.
Komunikat
Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię” UWAGA – KONKURS!
Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania”
Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.
Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:
· odmawiaj (refuse),
· ograniczaj (reduce),
· wykorzystaj ponownie (reuse),
· recyklinguj (recycle),
· kompostuj (rot). (źródło Wikipedia)
Więcej informacji znajdziesz tu Zero Waste
Organizacja WWF na co dzień zajmuje się ochroną przyrody. Działacze starają się ratować najcenniejsze przyrodniczo miejsca w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Przyświeca tej organizacji założenie, że myśląc globalnie, należy działać lokalnie. WWF Polska koncentruje się na naszym krajowym bogactwie przyrodniczym. Polskie środowisko naturalne należy do najbardziej unikatowych w skali Europy. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji WWF Dzień Ziemi.
Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, tak i jeszcze raz tak. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
KONKURS
Podziel się, jak Ty dbasz o planetę na co dzień
Przedstaw swoje ekodziałania. Forma dowolna (plakat, film, zdjęcia, prezentacja). Swoją pracę wyślij na teamsie w czacie prywatnym do nauczyciela geografii, możesz ją też wysłać do swojego wychowawcy w terminie do 30.04.2021r. Najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkoły!
Źródło: materiały z sieci internet.
Zapraszamy do przeentacji z okazji Dnia Ziemi.
Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego ,,ZMIEŃ SIĘ W ULUBIONĄ POSTAĆ Z BAŚNI LUB BAJKI"
2019/2020 Rokiem Patrona
Rok 2019/2020 został w naszej szkole ogłoszony Rokiem Patrona. Wyznaczyliśmy sobie kilka celów.
Jednym z nich było upamiętnienie 80. rocznicy śmierci i 120. rocznicy urodzin Patrona szkoły Bolesława Meggera.
Na zakończenie w ramach podsumowania przygotowany został folder w którym przedstawiono wszystkie działania przeprowadzone przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Folder jest dwustronny. Na jednej stronie podsumowanie zostało napisane w języku polskim, a na drugiej w języku angielskim.
W tym poście udostępniamy nasz folder.
Wersja papierowa będzie możliwa do odebrania w szkole.
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 września 2005 roku w sprawie warunków organizacyjno- technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym (Dz.U. Nr 200 poz. 1651) w Szkole Podstawowej w Stobnie została uruchomiona Elektroniczna Skrzynka Podawcza.
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej szkoły: /Szkola_Podstawowa_w_Stobnie/skrytka
Aby skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej, trzeba dokonać rejestracji i logowania na platformie http://epuap.gov.pl/wps/portal/epuap
Instrukcja zakładania konta na platformie EPUAP
Poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje skrzynki podawczej oferowanej na ePUAP:
- generowanie Urzędowego Poświadczenie Odbioru (zgodnego z przepisami prawa),
- archiwizowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru,
- udostępnianie usługobiorcy (osoby składającej dokument w skrzynce)wglądu przez Internet (przeglądarka internetowa),
- przyjmowanie dokumentów zgodnie z określonym, przez instytucję publiczną, będącą właścicielem skrzynki, wzorem dokumentu,
- formularz do wypełnienia standardowego wzoru dokumentu,
- skonfigurowanie przez instytucję publiczną własnego, dedykowanego formularza do wypełniania własnego dokumentu,
- przekazanie gotowego dokumentu w postaci XML,
- obsługa przez instytucję publiczną skrzynki podawczej przy użyciu przeglądarki WWW (przeglądanie i pobieranie dokumentów),
- automatyczne przekazywanie dokumentów z ePUAP do systemów instytucji publicznej za pośrednictwem Web Services (działanie w trybie synchronicznym wymaga od instytucji publicznej zapewnienia wysokiej dostępności własnych systemów),
- bezpieczne połączenie z użytkownikiem (HTTPS).
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
DBI2021
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
W tym roku zachęcamy do realizacji kursów e-learningowych dostępnych pod linkiem zamieszczonym poniżej.
Szczepimy się
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi nt. szczepień. Więcej informacji dostępnych pod linkiem.
Komunikat
Szkolny konkurs fotograficzny
ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W:
SZKOLNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
„ZMIEŃ SIĘ W ULUBIONĄ POSTAĆ Z BAŚNI LUB BAJKI”
Z żałobnej karty
Archiwum Aktualności